Úvod > Naše akce > Prosinec u Kaštánků

Prosinec u Kaštánků

Měsíc prosinec začal velmi milou návštěvou a to v podobě Mikuláše, anděla a i čerta (Divadélko Romaneto). Některé děti se trochu bály ale po pár chvilkách byly všechny děti usměvavé a natěšené na nadílku. Mikuláš chtěl po dětech předvést jednu písničku a tak děti zazpívaly Písničku pro čerta. Písnička se dětem moc povedla a za odměnu dostaly čokoládový kalendář. Následoval Mikulášský karneval. Všechny děti přišly převlečené do kostýmu Mikuláše, anděla a nebo čerta. Celé dopoledne jsme si moc užili. V tento den nás také přišel navštívit Mikuláš a to ze základní školy Zdenky Braunerové.

Následovala Vánoční dílnička. Poprosili jsme rodiče o jednu zavařovací sklenici. Rodiče, si v den konání dílničky, sklenici přinesli. Od mateřské školy měli k dispozici bílou barvu, třpytivé aplikace a také světýlka na výrobu svítilny. Byla to opravdu krásná a pohodová chvíle pro všechny zúčastněné. Každá svítilna byla unikátní.

Děti i tento měsíc měli s paní učitelkou logopedickou prevenci. Paní učitelka děti moc chválila za jejich aktivitu a popřála si s nimi krásné Vánoce a štastný nový rok. Nadále pokračuje atletická příprava s paní lektorkou Vlaďkou, na kterou se děti vždy moc těší. Také nás navštívilo divadlo se Zimní pohádkou. Divadlo děti opravdu velmi zaujalo a pobavilo. Vánoční besídka, na kterou jsme se s dětmi dlouho připravovali, proběhla v krásné atmosféře. Rodičům se program besídky líbil a rádi si dali i něco na zub. Poslední den školky se děti vydaly na výlet do Čechovy stodoly. Viděli jsme krásné vánoční dekorace a pro děti byl připravený interaktivní program s vánoční tématikou.

Jelikož byly děti ceý rok hodné, stavil se u nás ve třídě i Ježíšek a přinesl dětem spousty nových hraček. Jako poděkování jsme si u stromečku zazpívali vánoční koledy.